Kolínu vracíme porážku i s úroky.

V 15. kole zajížděla SLUNETA na palubovku Kolína, kterému chtěla oplatit domácí porážku o pouhý bod a zápas s Medvědy toho přinesl opravdu hodně zajímavého a naši fanoušci, jakoby to tušili a neváhali vyrazit s bubny za námi.

Průběh utkání byl opravdu hodně zajímavý a to nejen z pohledu vývoje skóre, ale pojďme si utkání přiblížit postupně po čtvrtinách. V prvním dějství neměli domácí seřízená mířidla a naši borci toho dokázali využít k malému náskoku, ale do konce první desetiminutovky o něj opět přišli, a tak toto období skončilo 19:22.

Důležitým momentem byla oboustranná technická chyba pro domácího reprezentanta Šafarčíka a našeho Svejcara. Lítý boj pokračoval dál, Medvědi našli svého vůdce ve dvojici Walton a Purfoy, obzvláště druhý jmenovaný dělal naší obraně velké problémy. Ale i tak jsme si dokázali opět vybudovat malé vedení, ale pak přišel první zlomový moment utkání, když po druhé technické chybě odchází do šaten domácí Šafarčík, což Medvědy paradoxně nakoplo k ještě lepšímu výkonu a náš náskok byl v tu ránu tatam.

Vyrovnaná bitva pokračovala dál, naši borci se na každý koš nadřeli a domácí hráli v pohodě a opírali se hlavně o výkon Purfoye. Do poslední čtvrtiny jsme šli se čtyřbodovým mankem (69:65). V půlce posledního dějství nastal další zlomový okamžik, také po druhé technické chybě opouští hřiště náš Svejcar a emoce nenechaly v klidu fanoušky obou týmů. Když navíc domácí Číž trefuje 4.04 minut před koncem trojku, zvyšuje už na 84:77 a se SLUNETOU to vypadá hodně špatně. Naštěstí jsme dokázali povstat a týmovou obranou vyhrát následující dvě minuty 10:2 a schylovalo se k dramatu. Když 49 vteřin před koncem základní hrací doby domácí Pajovič posílá z čáry trestného hodu Medvědy do vedení 88:87, kontrujeme rukou Pavla Houšky za 3 body (88:90). Za domácí opět Pajovič vyrovnává a skóre pak uzavírá Láďa Pecka na 90:92. V posledních vteřinách jsme museli ještě ubránit dva útoky domácích, což se naštěstí podařilo a SLUNETA tak vrací Kolínu porážku i s úroky. Děkujeme všem fanouškům, jenž se vydali s námi do Kolína a přejeme všem krásné Vánoce.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 90:92 (19:22 44:43 69:65)

Body domácí: Purifoy 29, Walton a Pajovič po 15, Číž 10, Šafarčík a Thompson po 7, Machač 4, Šoula 3
Body hosté: Houška 22, Pecka 18, Svejcar 15, Wallace 11, Šotnar 9, Wisseh a Šteffel po 7, Šmíd 3
Trojky: 20/7 – 24/7
Trestné hody: 21/15 – 12/9
Doskoky: 38 - 41
Osobní chyby: 16 - 20